esmaspäev, 12. oktoober 2015

"Camera lucida" ilmus eesti keeles

Üleval: "Camera lucida" esitlus Tartu Kunstimuuseumis. All: raamat raamatupoes. Fotod: Egon

EKA Kirjastus andis välja Roland Barthes'i raamatu “Camera lucida: märkmeid fotograafiast”. Tegu on raamatuga, mida peetakse enim tsiteeritud fotograafia alaseks teoseks.

Kirjastus tutvustab raamatut:
Camera lucida: märkmeid fotograafiast” on Barthes’i sügavalt isiklik sissevaade foto kui meediumi olemusse. See raamat — viimane, mille Barthes oma eluajal jõudis avaldada — uurib fotograafilise kogemuse eripära, lähtudes tõmbest, mida me teatud fotode vastu tunneme. Kust see tõmme tuleneb? Kus ta meid hoiab? Milles seisneb see hullumeelsus, mida ainult fotograafiline kujutis suudab tekitada? 
Barthes’i käsitlust foto kui meediumi ajast ja foto ning surma suhtest, eriti tema sissetoodud mõisteid studium ja punctum, kasutatakse fotograafilises diskursuses laialdaselt siiani. 
Raamatu esitlusel 8. oktoobril Tartus kirjeldas Barthes'i raamatu ja teksti võlu tõlkija ning semiootik Anti Saar: 
Minu meelest Barthes'i tekstis on selline eriline kergus — teaduskirjandusele suhteliselt ebaomane; peensus, elegants, maitsekus. Ja täiesti ilukirjanduslik kvaliteet.
Raamatu toimetas Neeme Lopp ning kujundas Indrek Sirkel. Fotograaf Paul Kuimeti kaastööna on raamatul 6 erinevat kaanekujundust. Raamat on saadaval raamatupoodides (hind u 15 eurot).

Vt ka EKA Kirjastuse raamatu tutvustust

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar